Kolporter ulotek

kolportaż ulotekKolejnym rodzajem pracy skierowanej do osób młodych jest kolportaż ulotek reklamowych. Jest to rodzaj zatrudnienia skierowany zarówno do osób płci męskiej jak i żeńskiej. Praca nie jest zbytnio wymagająca pod względem wiedzy oraz specjalnych predyspozycji, niemniej jednak tak jak w każdym innym przypadku, także i tutaj trzeba mieć pewne zdolności, oraz charakteryzować się pewnymi cechami charakteru aby móc tę pracę wykonywać, zarabiać i jeszcze czerpać z tego przyjemność. Podobnie jest w przypadku pracy jako uczestnik badania mystery shopping

Praca przy roznoszeniu ulotek jest nieco bardziej wymagająca pod względem fizycznym, bowiem musimy tutaj dość sporo się nachodzić, i nie ma tu najmniejszego znaczenia, czy będziemy pracować na blokowiskach w centrum miasta, czy też na jego obrzeżach wśród domów prywatnych. Zarówno tu, jak i tu, trzeba się nachodzić, albo po schodach, albo po ulicach. Dlatego też, możemy tutaj mówić o pracy nieco bardziej męczącej niż w przypadku hostessy. Generalnie, trzeba pamiętać, iż w pracy tego rodzaju liczyć się będzie wytrzymałość, oraz staranność, bowiem roznoszenie ulotek wymaga od pracownika, aby wszystkie ulotki były zawsze dostarczone pod wszystkie wskazane adresy, co będzie wyrywkowo sprawdzane przez nadzór firmy zatrudniającej kolporterów ulotek.

Jeśli chodzi o kwestie znalezienie tego typu pracy, to także w większości przypadków nie powinniśmy mieć najmniejszych problemów, bowiem w większych miastach firm poszukujących ludzi do roznoszenia ulotek jest z reguły stosunkowo dużo, a co za tym idzie, musimy tutaj pamiętać, iż nie wszystkie będą wystarczająco dla nas uczciwe. Warto więc starannie sprawdzić każdego potencjalnego pracodawcę, aby uchronić się przed pracą na czarno, lub przed pracodawcami, którzy potrafią jedynie stawiać horrendalne wymagania, natomiast swoich obowiązków pracodawcy wobec młodocianego pracownika nie potrafią spełnić. Przede wszystkim chodzi tutaj o terminowe wypłacanie wynagrodzenia, co niestety nie zawsze jest kwestia tak bardzo oczywistą, szczególnie w naszych polskich realiach. Jednakże stosując się do naszych wskazówek (o czym w kolejnych artykułach), z całą pewnością można będzie tego typu pracodawców zwietrzyć już z daleka i unikać jak ognia.

Leave a Reply