Zarobki a wymagania na stanowisku kolportera ulotek

kolportaż ulotek - zarobkiPraca przy kolportażu ulotek reklamowych, czy badaniach mystery shopping będzie tutaj zupełnie innym rodzajem pracy, przy czym zarówno wymagania względem pracowników, jak i oferowane im zarobki, będą diametralnie różne niż w przypadku pracy jako hostessa. Tego rodzaju praca jest skierowana do młodocianych pracowników obojga płci, wobec czego tutaj pracę znajdzie każdy w przeciwieństwie do pracy na stanowisku hostessy którą znaleźć mogą tylko i wyłącznie młode dziewczęta.

Generalnie rzecz ujmując, można tutaj przyjąć założenie, iż w pracy przy roznoszeniu ulotek reklamowych nie jest tak bardzo istotne to, czy osoba będzie miała miłą aparycję, oraz dobre podejście do klienta, bowiem tutaj nie mamy do czynienia z marketingiem bezpośrednim. Chodzi tutaj o to, iż roznoszenie ulotek promocyjnych do klienta, jako praca, będzie przede wszystkim wymagać od pracownika dość sporego wysiłku fizycznego związanego z pokonywaniem dość sporych odległości pieszo. Trzeba tutaj bowiem chodzić od domu do domu i wkładać do skrzynek pocztowych gazetki oraz ulotki reklamowe, co dla niektórych osób może być zbyt wymagające. Niemniej jednak większość młodych ludzi jest w stanie sobie jakoś z tymi wymaganiami radzić, wobec czego można przyjąć założenie iż nie mamy tutaj do czynienia ze zbyt wygórowanymi wymaganiami.

W kwestii zarobków w pracy kolportera ulotek, tutaj możemy zetknąć się z dwoma wariantami zatrudnienia. Pierwszy z nich to wynagrodzenie w charakterze stawki godzinowej, i tutaj podobnie jak w przypadku pracy hostessy, możemy liczyć na wynagrodzenie z przedziału 6-10 złotych na godzinę. Niemniej jednak o wiele bardziej popularną formą jest tutaj wynagrodzenie na tak zwany akord, czyli płacone od ilości rozniesionych reklam. Jest to w pewnym sensie całkiem uczciwe podejście, bowiem dzięki temu przedsiębiorca ma gwarancję, że pracownik wywiązał się ze swoich obowiązków, zaś w przypadku wynagrodzenia godzinowego musiałby swoje wynagrodzenie dostać niezależnie od tego ile reklam był w stanie dostarczyć.

Zdecydowanie trzeba tutaj powiedzieć, iż jest to praca skierowana przede wszystkim do osób lubiących aktywność fizyczną i sporą dawkę ruchu, dlatego też, osoby nie lubiące męczących spacerów, niezależnie od warunków pogodowych, powinny raczej poszukać innych form zatrudnienia.

Leave a Reply